„Tak to już jest jak się starzejesz. Pomyśl o drzewie.

Nawet ono jest piękne tylko przez jakiś czas”

Czy świat według babci i dziadka wygląda naprawdę inaczej? Czego możemy się nauczyć i jakie pytania stawiać swoim ukochanym dziadkom, jak im pomagać? Jak wyglądało ich dzieciństwo, w co się bawili, co lubili robić i czy jesteśmy do nich podobni? To jedne z wielu pytań, jakie stawialiśmy sobie podczas zajęć bibliotecznych na podstawie książek: Zofii Staneckiej „Świat według dziadka”, „Basia i dziadkowie” oraz „Moje drzewo rodzinne” Anny Manso, Susany del Bano. Zajęcia odbyły się w dniach 20-21.01.2022r. w kl. 1a, 1c oraz 2b.

Z okazji Światowego Dnia Misia przypadającego 25 listopada w bibliotece szkolnej odbyła się akcja ,,Czy wiesz jaki to miś?” Dzieci z kl.1-3 i kl. 4-5 wykazały się sprytem i znajomością misiowych bohaterów.

Akcja trwała dwa dni i sprawiła, że w bibliotece można było spotkać nie tylko miłośników książek ale także pluszowych postaci.

Fotorelacja z zajęć czytelniczych, które odbyły się 26.11.2021r. w kl.2a z okazji Światowego Dnia Misia.

W ramach Tygodnia Bibliotek Szkolnych odbył się konkurs na Najlepszego Czytelnika Miesiąca Października.

Miło nam poinformować, że ten zaszczytny tytuł przypadł Dawidowi Błaszczukowi z kl.2 b.
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do biblioteki szkolnej!

Fotorelacja z zajęć przysposobienia czytelniczego dla kl.1c.

Pierwszaki zapoznały się z biblioteką szkolną, zasadami wypożyczania oraz skorzystały z książkowej akcji.