Wycieczka w Bieszczady

W dniach 20 – 22 maja uczniowie z klas 5a, 6b i 6c wybrali się na wycieczkę w Bieszczady. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Ogród Biblijny i zaporę wodną w Myczkowcach. Tego dnia odbyła się też wędrówka na wzgórze Koziniec, gdzie znajduje się górski rezerwat. Pogoda dopisała, więc można było odpocząć wśród drzew i zieleni. Po górskiej przygodzie udaliśmy się na obiadokolację i nocleg do ośrodka wypoczynkowego „Uroczysko” w Zwierzyniu.

Drugi dzień wycieczki powitał nas deszczem, więc musieliśmy zmienić nasze plany i zrezygnować z gry terenowej, ale nie martwiliśmy się tym, bo nasz pan przewodnik już miał inny pomysł na ten dzień. Zaczęliśmy jednak od zaplanowanej wizyty na basenach “Aquarius” w miejscowości Lesko. Było super! Szczególną popularnością cieszyła się oczywiście zjeżdżalnia 🙂 Po 2 godzinach zabawy w wodzie, przewodnik zabrał nas do miejsca, które nie było w planie wycieczki, ale godnie zstąpiło nam grę terenową. Zwiedziliśmy bowiem wnętrze Zapory Solińskiej. Zaczęliśmy od krótkiego filmiku, który wyjaśnia mechanikę zapory i procesy, które w niej zachodzą. Następnie odwiedziliśmy wnętrze budowli. Największe wrażenie zrobił na nas pobyt w najniższej galerii serwisowej, która znajduje się 6 metrów pod dnem jeziora. To było naprawdę coś!

Kolejny dzień rozpoczęliśmy rejsem statkiem po Jeziorze Solińskim. Później był spacer po koronie zapory oraz czas na zakup pamiątek. Po obiedzie pojechaliśmy do Krasiczyna, gdzie zwiedzaliśmy dziedziniec zamku i piękny kompleks parkowy.

Do Hrubieszowa wróciliśmy po godzinie 20. Zmęczeni, ale jak zawsze zadowoleni i pełni dobrych wrażeń.