Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”.
Przesłanie tego dnia, to pozytywne działania podejmowane dla promowania idei pokoju na świecie, poprzez okazywanie przyjaznych emocji w najbliższym otoczeniu. Jest to także święto mediatorów rówieśniczych, przebiegające pod hasłem: „Uśmiechnij się i bądź uprzejmy – daj sygnał życzliwości”.
W obchody „Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień” włączyła się społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie. Tego dnia nie zabrakło pozytywnych życzeń

 i pozdrowień, które można było zamieścić na specjalnych tablicach. W szkole pojawiły się gazetki i dekoracje, promujące życzliwość na co dzień. Mediatorzy rówieśniczy oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili najmłodszych uczniów z grupy „0”, świetlicy szkolnej, klasy Ia, Ib, Ic oraz IIIc. Odbyło się czytanie książeczek o emocjach, rozmowy o tym jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami a przede wszystkim jak być koleżeńskim, uprzejmym i życzliwym. Dzieci otrzymały wesołe naklejki, zaś wszyscy uczestnicy dzisiejszego święta otrzymali pamiątkowe plakietki przygotowane przez mediatorów.

W organizację obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień zaangażowali się członkowie Szkolnego Klubu Mediatora oraz Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami.