Wycieczka – Bałtów

W maju i czerwcu odbyły się wycieczki do Bałtowa – krainy dinozaurów. Uczestniczyli w niej uczniowie kl.1 b, 2 b, 3 a, 4 b pod opieką wychowawczyń Moniki Korneluk, Katarzyny Sztuk, Jolanty Podlewskiej, Agnieszki Kolano oraz rodziców.

Wędrując ścieżkami przez JuraPark podziwialiśmy modele dinozaurów i inne prehistoryczne stworzenia, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. O minionym świecie bardzo ciekawie opowiadała pani przewodnik. Ciekawym punktem wycieczki było Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Spotkanie „oko w oko” z rekinem mroziło krew w żyłach. Zwierzyniec oglądaliśmy z okien amerykańskiego autobusu, gdzie rozmieszczone na wielohektarowym polu żyją zwierzęta: lamy, wielbłądy, strusie, dziki, konie, jelenie, żubry.  Naszą kolejną atrakcją był Park Miniatur. Nie sposób zobaczyć wszystkie najważniejsze polskie zabytki w czasie jednej wycieczki.  Podczas spaceru po „Polsce w Miniaturze”, mogliśmy podziwiać kopie zabytków z całej Polski odwzorowanych z maksymalną precyzją takich jak: zamki, pałace i inne charakterystyczne budowle z czasów świetności naszego kraju. Następnie wszyscy udaliśmy się do magicznego miejsca – Sabatówki. Przekraczając jej bramę przenieśliśmy się w świat wiedźm, czarownic i białej magii.  Ogromne wrażenie zrobiło na nas Kino 5D oraz pobyt na placu zabaw. Z wycieczki do Kariny Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni.

Serdeczne podziękowania składamy rodzicom i opiekunom dzieci za pomoc podczas wycieczki.