Wizyta policjanta

Dnia 10.09.2019 r. podopiecznych Oddziału Przedszkolnego odwiedził funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Głównym celem spotkania było wdrożenie dzieci do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w domu, w szkole i w czasie zabawy.

Pan Policjant zapoznał dzieci z podstawowymi zasadami ruchu drogowego. Wyjaśnił jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi należy się poruszać gdy nie ma chodnika oraz przypominał o konieczności noszenia odblasków by być widocznym na drodze. Poruszył również zagadnienia dotyczące bezpiecznej zabawy oraz niezapraszania nieznajomych do domu podczas nieobecności rodziców.

Dzieci były bardzo aktywne, chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, zadawały dodatkowe pytania.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.