Wieczór Jasia i Małgosi

17 czerwca 2019 roku w godzinach popołudniowych w Szkole Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie odbył się „Wieczór Jasia i Małgosi” przygotowany przez uczniów klasy 5c pod kierunkiem p. Małgorzaty Szumiaty. W spotkaniu udział wzięli uczniowie i ich rodzice, pani dyrektor Edyta Kucharska, pani pedagog Anna Karkuszewska.

Było to już czwarte spotkanie podsumowujące realizację Programu Domowych Detektywów „Jaś i Małgosia na tropie” – programu profilaktycznego, którego celem było opóźnienie momentu, w którym młodzi ludzie po raz pierwszy sięgają po alkohol. Program był przeznaczony dla uczniów klas piątych i realizowany przez 8 tygodni.

Na tym spotkaniu uczniowie zaprezentowali swoje prace dotyczące zagadnień związanych z alkoholem, przygotowanych w formie prezentacji multimedialnych i plakatów. Podpowiedzieli nam, w jaki sposób młodzi ludzie mogą radzić sobie ze stresem bez sięgania po alkohol. Przypomnieli, jak alkohol wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Opowiedzieli, co dzieje się w organizmie człowieka, gdy pije alkohol. Podkreślili ogromną rolę w kształtowaniu osobowości młodego człowieka. Była scenka dramowa, krzyżówki, wspólna zabawa i śpiewy.

Wieczór był pełen wrażeń. Minął w miłej i sympatycznej atmosferze.

Dziękuję rodzicom za współpracę i rozwiązywanie wraz z dziećmi zadań domowych przewidzianych do realizacji w Programie Domowych Detektywów.

Małgorzata Szumiata