VIII edycja Narodowego Czytania

Nasz szkoła już po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku para prezydencka zaproponowała, aby lekturą były wybrane polskie nowele. Wśród prezydenckich propozycji znalazła się „Katarynka” Bolesława Prusa – patrona naszej szkoły.

6 września nauczyciele bibliotekarze wraz z nauczycielami języka polskiego zaprosili uczniów klas 4 – 8 do przeczytania wybranego fragmentu noweli. Poszczególne klasy reprezentowali:

4a – Mateusz Buczek, Michał Grzeszczuk

5a – Paweł Stankiewicz, Maciej Borzęcki

5b – Oliwia Kisielewicz, Nikola Litwińczuk

5c – Stefania Suchecka, Miłosz Hołówek

6b – Amelia Panasiewicz, Antoni Tomicki

6d – Wiktoria Najfeld, Paweł Gumieniak

7a – Jagoda Grona, Bartłomiej Małecki

7c – Agata Czajkowska, Oliwier Stadnicki

8a – Nicole Sas, Ewa Gis

8c – Karol Kuczyński, Mateusz Zając

7 września uczniowie wzięli udział w VIII edycji Narodowego Czytania „Przy dźwiękach Katarynki Bolesława Prusa” zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną. W parku, przy pomniku Prusa. można było posłuchać fragmentów lektury czytanych przez uczniów naszej szkoły: Wiktorię Najfeld, Agatę Twardowską, Wiktorię Maziarz i Pawła Gumieniaka. Duże zainteresowanie wzbudziły dzieci z klas 1 – 3, należące do Dyskusyjnego Klubu Książki „Lekturynki”. Swój udział w akcji podkreśliły nie tylko przeczytanym fragmentem książki, ale przede wszystkim pięknymi strojami z epoki Bolesława Prusa.