Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego

9 października obchodzimy Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego.

Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego wyruszyli na pieszą wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Hrubieszowie.

Pani pracująca na poczcie oprowadzając uczniów po wszystkich zakamarkach poczty przedstawiła zakres usług pocztowych. Dzieci poznały wszystkie tajniki pracy listonosza oraz drogę listu, paczki i innych przesyłek. Dowiedziały się jak przebiega ich sortowanie, stemplowanie, gdzie umieszczane są przesyłki i jak zabezpiecza się je przed zniszczeniem.

Będąc na poczcie dzieci wysłały kartki pocztowe do swoich rodziców, które wcześniej pięknie ozdobiły własnoręcznie wykonanymi rysunkami. Ogromną frajdą było naklejanie znaczka pocztowego i wrzucenie listu do skrzynki pocztowej. Wycieczka okazała się bardzo interesująca i nasi wychowankowie wrócili do szkoły z bagażem miłych wrażeń i doświadczeń. Wizyta była również okazją do utrwalenia nawyku właściwego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.