Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września o godzinie 8.00 rozbrzmiał pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2019/2020 witając całą społeczność SP nr 1 w Hrubieszowie. Uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego dokonała Pani Dyrektor Edyta Kucharska, która przywitała wszystkich bardzo serdecznie – szczególnie tych najmłodszych członków naszej społeczności, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w szkole.

Następnie głos zabrała Pani Burmistrz Marta Majewska, która życzyła wszystkim dobrego roku i wspomniała o tak nam potrzebnej nowej sali sportowej. Życzenia do uczniów i nauczycieli skierował także Ksiądz Proboszcz Marek Giergiel, który odwołał się do słów wypowiedzianych dzień wcześniej przez Wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych:„tam, gdzie jest Duch Boży, tam jest też wolność”. I tego Bożego Ducha życzył nam wszystkim. Na zakończenie uroczystości wystąpiła Pani Monika Panasiewicz – Przewodnicząca Rady Rodziców, która pięknie powiedziała, że słowa „nie wiem” i „nie umiem” trzeba zastąpić słowem „postaram się”.

Po części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami i radośnie powrócili do domu. Teraz przed nimi rok wytężonej pracy, ale i czas zabawy oraz niezapomnianych chwil.