I Zjazd Szkół Uczestniczących w Programie Adopcja Serca

Dnia 14 czerwca 2019 roku, uczniowie naszej szkoły, należący do Koła Misyjnego, wraz z p. Agnieszką Hałasa, uczestniczyli w I Zjeździe Szkół uczestniczących w Programie Adopcja Serca. Zjazd odbył się w SP nr 28 w Lublinie i miał charakter świętowania  tych szkół, które wspierają swojego szkolnego kolegę w różnych krajach afrykańskich. Uczestników powitał i spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły Pan Marek Błaszczak. Następnie uroczyście wręczono naszej szkole dokumentację i zdjęcie dziewczynki  Justine Uwimana Bazirushak, która będzie naszą podopieczną i będziemy ją wspierać materialnie i duchowo. Pochodzi z Demokratycznej Republiki Konga. Dziewczynka ma zapewnioną opiekę, ale potrzebuje wsparcia i życzliwości, aby Justina jak i jej opiekunowie mogli z optymizmem patrzeć w przyszłość.  Staliśmy się dla niej ,,przybranymi rodzicami” i chcemy, aby choć w części odzyskała radość z dzieciństwa.

Wydarzenie to miało bardzo bogaty i ciekawy program, zawierało między innymi takie punkty jak:

1.Prezentacja adopcyjnych dzieci-szkoły z Lublina i naszego województwa.

2.Pokaz mody afrykańskiej oraz muzyki czarnego lądu- p. Morgan Mburvi(Kenia) wraz z Zespołem

3.Konkurs o Afryce-Quiz

3.Praca w grupach- Jak pozyskać fundusze na pomoc dzieciom z Afryki?

Zwieńczeniem całości spotkania, był udział we Mszy św., sprawowanej w intencji adopcyjnych dzieci oraz szkół uczestniczących w akcji Adopcja Serca w Parafii św. Józefa w Lublinie.

Ze spotkania wróciliśmy zadowoleni i ubogaceni nowymi doświadczeniami. Cieszymy się, że staliśmy się ,,przybranymi rodzicami „sieroty, ale  mamy wiele radości z dawania miłości i miłosierdzia.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Burmistrz miasta Hrubieszowa Marcie Majewskiej za pomoc i wsparcie oraz częściowe  dofinansowanie kosztów  wyjazdu.

Zapraszamy do galerii i odsłuchania  nas na antenie Radia Lublin