Dzień Patrona Szkoły – 2019

17 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Bolesława Prusa. Z tej okazji została przygotowana akademia, podczas której chcieliśmy jeszcze raz przybliżyć sobie postać tego wspaniałego pisarza. Poza wiadomościami o życiu i twórczości Prusa, usłyszeliśmy odpowiednio dobrane wiersze o nauce, o wielkości w życiu człowieka i o hrubieszowskiej ziemi. Całość zobrazowana była prezentacją multimedialną oraz wzbogacona fragmentem filmu „Faron” i piosenkami. Na zakończenie akademii usłyszeliśmy znany wszystkim fragment piosenki „Hrubieszowskie jakie cudne…” wraz ze specjalnie ułożoną na tę okazję dodatkową zwrotką z refrenem, mówiącą o naszym Patronie.

W akademii udział wzięli przedstawiciele uczniowskiej społeczności z klasy 2a, 4a, 5b, 5c, 6b, 6c 7a oraz 8b przygotowani przez panią Elżbietę Pochylczuk, Martę Lackowską i Arkadiusza Mielniczka. Piękną dekorację przygotowały panie Barbara Mielniczuk i Arleta Kowalska.