Biwak w Suścu – 2019

W dniach 28-29.05.2019r. uczniowie klas 8 i III gimnazjum udali się wraz
z opiekunami: p. Moniką Anigacz, p. Jolantą i Henrykiem Korkosz, p. Sylwią Wojak
 i p. Andrzejem Podlewskim na biwak do Suśca. Po dotarciu do Ośrodka Wczasowego „Roztoczanka” i zakwaterowaniu, uczniowie mieli tzw. czas dla siebie. Chętnie korzystali
z boiska do piłki siatkowej i koszowej. Po południu opiekunowie zorganizowali
dla uczestników grę terenową, łączącą umiejętności sportowe i wiedzę teoretyczną z różnych dziedzin. Zadaniem uczniów było m.in. odnalezienie kartek przyczepionych do drzew, zapamiętanie pytania i udzielenie właściwej odpowiedzi, ale także wykazanie się sprawnością fizyczną – odbijanie piłki siatkowej i trafność rzutów do kosza. Uczestnicy mogli także sprawdzić swoje umiejętności w biegu na czas. Drugiego dnia po śniadaniu udaliśmy się na spacer Szlakiem Szumów, podziwiając piękno wodospadów na rzece Tanew. W drodze powrotnej  pojechaliśmy do Mcdonalda w Zamościu. Zadowoleni wróciliśmy do Hrubieszowa.