Bieszczady

W dniach 10-12 czerwca 2019 r. uczniowie klas ósmych wraz ze swoimi wychowawcami Anną Suwałą, Ewą Szostak i Tomaszem Magdziakiem pojechali na wycieczkę w Bieszczady. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie pięknej przemyskiej starówki.

Obejrzeliśmy wspaniałe kościoły, wdrapaliśmy się na górę zamkową, zrobiliśmy zdjęcie ze Szwejkiem oraz zjedliśmy pyszne lody. Następnie pojechaliśmy do Krasiczyna, gdzie obejrzeliśmy renesansowy zamek oraz przeszliśmy się po pięknym parku. Wieczorem dotarliśmy do ośrodka „Uroczysko” w Zwierzyniu, w którym spędziliśmy następne dni.

Atrakcją drugiego dnia była gra terenowa. Mimo upału wszystkie grupy pokonały wyznaczona trasę i znalazły wszystkie ukryte punkty. W nagrodę pojechaliśmy do Leska na Basen Aquarius. Wieczorem bawiliśmy się przy ognisku, piekliśmy kiełbasę, tańczyliśmy i śpiewaliśmy bieszczadzkie przeboje.

Ostatniego dnia udaliśmy się nad Solinę. Zwiedziliśmy zaporę i pływaliśmy statkiem po zalewie. Oczywiście był też czas na zakup pamiątek. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Myczkowcach. Tam obejrzeliśmy zaporę wodną oraz Ogrody Biblijne. Podziwialiśmy wspaniałe kompozycje roślinne i miniatury cerkwi Podkarpacia.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Hrubieszowa.