Uczennice ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie w ogólnopolskim projekcie „Akademia Szkolnych Liderów Przyszłości”!

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Hrubieszowie została zakwalifikowana do udziału w projekcie „Akademia Szkolnych Liderów Przyszłości”, przebiegającym pod patronatem Instytutu Edukacji Pozytywnej- organizatora programu „Szkoła Myślenia Pozytywnego”. Drużyna z SP1 przeszła proces rekrutacyjny i jest jedną z 17 drużyn szkół podstawowych z całej Polski. W ogólnopolskim projekcie „Akademia Szkolnych Liderów Przyszłości”, Szkołę Podstawową Nr 1 reprezentować będą uczennice: Aleksandra Szymko, Wiktoria Najfeld oraz Stefania Suchecka, członkinie Szkolnego Klubu Mediatora. Dziewczęta rozpoczęły już cykl szkoleń i warsztatów on-line.
W czasie zajęć warsztatowych z trenerami i gośćmi specjalnymi a także spotkań z liderami społecznymi, grupa projektowa nabędzie umiejętności w zakresie obszarów: komunikacji, współpracy, kreatywności, innowacyjności i przywództwa. Uczennice będą miały za zadanie opracować projekt społeczny, który docelowo może być zrealizowany w najbliższym otoczeniu. Organizatorzy zaplanowali Galę projektu dla najciekawszych pomysłów projektowych. Korzyści dla uczestników, płynące z udziału w projekcie to: poznanie swoich mocnych stron, rozwinięcie umiejętności liderskich, praktyczna nauka realizacji swoich planów i pomysłów, rozwinięcie umiejętności pracy w grupie, poznanie sposobów radzenia sobie z wyzwaniami a także nowe kontakty z grupą liderów w całej Polsce.
Ola, Wiktoria i Stefcia wzięły udział w pierwszych zajęciach w ramach Akademii, kolejne spotkania przybliżą je do wymarzonego celu, by zostać Szkolnym Liderem Przyszłości, ale przede wszystkim, by zrobić coś ważnego i potrzebnego na rzecz innych w swoim najbliższym otoczeniu. Trzymamy kciuki!🙂
Opiekun grupy projektowej- Marta Kuczyńska, pedagog szkolny, koordynator programu „Szkoła Myślenia Pozytywnego”.