F1N PUCHAR POLSKI ROZPOCZĘTY

W dniach 12-13.02.2022r. w Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się XV Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N. Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Hrubieszowie przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Urzędu Miasta w Hrubieszowie, Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie.  Udział w zawodach zgłosili zawodnicy z  Bierunia, Chrzanowa, Grodkowa, Gliwic, Suwałk, Warszawy, Wieliszewa, Spółdzielni Mieszkaniowej Zamoyskiego z Zamościa, Spółdzielni Mieszkaniowej Łukasińskiego z Zamościa  oraz modelarze z Hrubieszowa w łącznej liczbie ponad 100 zawodników.

Wyniki jakie zostały uzyskane w dniu 12.02.2022r.

Kategoria Młodzik

I  miejsce Wojciech Stasiulewicz       – Aeroklub Warszawski

II  miejsce Patryk Zalewski               –  „Ważka” Wieliszew           

III miejsce Kacper Maciejczyk          – UKS „Jedynka” Hrubieszów

Kategoria Młodzik Dziewczęta

I  miejsce Oliwia Sturgulewska         – OSiR w Suwałkach

II  miejsce Maja Gawryś                    –  OKiR Grodków     

III miejsce Monika Kawa                  –  OKiR Grodków

Kategoria Junior

I miejsce Kacper Kaczmarek             – UKS „Jedynka” Hrubieszów         

II miejsce Karol Szumiata                  – UKS „Jedynka” Hrubieszów         

III miejsce Karol Kowalski                – UKS „Jedynka” Hrubieszów         

Kategoria Senior

I miejsce Filip Rudziński                   – OSiR w Suwałkach  (REKORD HALI ­ 51,8sek.)

II miejsce Tomasz Stasiulewicz         – Aeroklub Warszawski

III miejsce Leszek Kryszczuk            – UKS „Jedynka” Hrubieszów

Wyniki jakie zostały uzyskane w dniu 13.02.2022r.

Kategoria Młodzik

I  miejsce Nazarii Khukhrianskyi      – LOK Bieruń

II  miejsce Marcel Hożek                  –  LOK Bieruń           

III miejsce Patryk Zalewski               – SML OKW „Ważka” Wieliszew

Kategoria Młodzik Dziewczęta

I  miejsce Aneta Richter                     –  LOK Bieruń

II  miejsce Oliwia Sturgulewska        –  OSiR w Suwałkach           

III miejsce Maja Gawryś                   –  SMO „Feniks”

Kategoria Młodzik Standard

I  miejsce Patryk Zalewski                 – SML OKW „Ważka” Wieliszew

II  miejsce Zygmunt Pająk                 –  SMO „Feniks”       

III miejsce Mateusz Szymańczak      –  Aeroklub Warszawski

Kategoria Standard Dziewczęta

I  miejsce Oliwia Sturgulewska         –  OSiR w Suwałkach

II miejsce Maja Gawryś                     –  SMO „Feniks”

III miejsce Monika Kawa                  –  SMO „Feniks”

Kategoria Junior młodszy

I miejsce Julia Łubek                         – Gliwickie SML       

II miejsce Gabriela Truchan              – OSiR w Suwałkach            

III miejsce Paweł Gumieniak             – UKS „Jedynka” Hrubieszów

Kategoria Junior

I miejsce Grzegorz Truchan               – OSiR w Suwałkach

II miejsce Radosław Szymanowski   – OSiR w Suwałkach            

III miejsce Julia Łubek                      –  Gliwickie SML

Kategoria Senior

I miejsce Filip Rudziński                   – OSiR w Suwałkach 

II miejsce Grzegorz Truchan             –  OSiR w Suwałkach

III miejsce Sławomir Truchan           –  OSiR w Suwałkach

Zawody o godz. 10 rozpoczął Pan Paweł Wojciechowski Zastępca Burmistrza Miasta  Hrubieszowa. Przywitał przybyłych zawodników i opiekunów poszczególnych grup oraz przekazał uczestnikom  osiągnięcia jak najlepszych wyników sportowych w walce fair play i dał sygnał do rozpoczęcia zawodów przez wypuszczenie modelu.

Początek roku 2022 i pierwsze zawody modeli klasy F1N zaliczane do punktacji Pucharu Polski oraz Pucharu Rzeczypospolitej Polskiej okazał się bardzo przychylne dla naszych modelarzy w zdobywaniu dobrych wyników. Zawody nasze wpisują się w obchody 100 lat Hrubieszowskiego Sportu.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i organizację zawodów modelarskich w Hrubieszowie. Z przyjemnością poinformujemy, że nasze zawody były objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Hrubieszowa Panią Martę Majewską, oraz Pana Jarosława Stawiarskiego Marszałka Województwa Lubelskiego. Mieliśmy również wsparcie od Zarządu Województwa Lubelskiego na promocję walorów województwa lubelskiego pod hasłem „Z dumą wspieramy sport”’ „Lubelskie Smakuj życie”. Pragniemy podziękować Dyrektorowi Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Panu Markowi Watrasowi wraz z pracownikami, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr1 w Hrubieszowie Edycie Kucharskiej oraz wszystkim rodzicom uczestników.

Kierownikiem Zawodów był Pan Tomasz Magdziak, Sędzią Głównym Zawodów Pan Leszek Kryszczuk oraz Sędziami Pan Andrzej Podlewski, Tomasz Królicki, Tymoteusz Królicki, Jakub Wezgraj, Piotr Wielosz- ­Hałasa, Sławomir Truchan, Dominik Skwarek, obsługa komputerowa Pan Mariusz Malon.

Szczególne podziękowanie składamy sponsorom: Zapiekanki u Szkaleja, Centrum Druku i Reklamy „BRUNO”, Dom Weselny „U chłopa” Emil, Tomasz Gniecki, Masarnia z ubojnią Pan Adam Kurantowicz.