Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu’2022

W dniach 07-11.02.2022r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie zorganizowano obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, które przebiegały zgodnie ze zgłoszoną inicjatywą szkolnych obchodów tego święta, zarejestrowaną na stronie www.saferinternet.pl.
Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach i  spektaklach oraz przystąpili do konkursów indywidualnych i zespołowych, poświęconych tematyce bezpieczeństwa w sieci i profilaktyce w zakresie nadużywania urządzeń technologicznych.
W dniu 08.02.2022r. uczniowie klas czwartych i nauczyciele wzięli udział w wykładach i w warsztatach „Social media bez tajemnic” realizowanych w ramach projektu INNOWACJA-EDUKACJA @Strefa Pomysłodawcy przez firmę Edukacja 3.0. Podczas zajęć czwartoklasiści uczyli się o świadomym kreowaniu wizerunku w sieci, analizowali, w jaki sposób algorytmy i sztuczna inteligencja wpływają na ludzkie wybory, rozpoznawali fake newsy i uczyli się, jak w przyszłości zabezpieczać konta internetowe. W dniu 09.02.2022r. wybrane klasy uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych pt. „Nie hejtuję, reaguję” oraz „Bądź jak Sieciaki”, prowadzonych przez pedagoga szkolnego. więcej