Poznajemy Polskę!

W październiku klasy 4- 8 naszej szkoły uczestniczyły w wycieczkach w ramach programu „Poznaj Polskę. W wycieczkach uczestniczyły klasy: 4b, 5a, 5b 5c, 6a, 7b, 7c, 8a, 8b oraz 8c. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Monika Anigacz, Monika Czulak, Arleta Kowalska, Marta Lackowska, Anna Lewandowska, Ewa Filipowicz – Sidorczuk, Anna Suwała, Ewa Szostak, Małgorzata Szumiata, Sylwia Wojak. Wycieczki były okazją do wspólnej integracji.
W Kozłówce uczniowie zwiedzili Pałac w Kozłówce – jedną z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich w Polsce. Właściciele tego obiektu – ród Bielińskich a pod koniec XVII w. Konstanty Zamoyski z żoną Anielą Potocką – włożyli sporo wysiłku i środków finansowych w jego rozbudowę. Zespół pałacowy wraz z parkiem to niewątpliwie piękne miejsce godne polecenia.
Kolejnym punktem programów wycieczkowych był Ogród Botaniczny, który jest jednostką dydaktyczno – naukową Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Piękno jesiennych drzew i krzewów sprawiło, że spacer alejkami ogrodu był prawdziwą przyjemnością. więcej