Hrubieszowscy modelarze na Mistrzostwach Polski

Zawodnicy sekcji Modelarstwa Lotniczego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie w dniach 11-12 września 2021 r. uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających klas F1A, F1B, F1C, F1Q w Pilszczu.
W zawodach startowało ponad siedemdziesięciu zawodników z klubów z całej Polski. UKS „Jedynka” reprezentowało 4 sportowców: Kacper Hołuj, Paweł Gumieniak, Piotr Wielosz-Hałasa oraz instruktor Leszek Kryszczuk.
Nasi modelarze wystartowali w klasach: klasa modeli F1A (szybowce) Piotr Wielosz-Hałasa, Paweł Gumieniak oraz instruktor. Ogromnego pecha miał Paweł, któremu po trzeciej kolejce lotów, model szybowca odleciał ponad 4 km od linii startu, przez co zawodnik nie wystartował w następnych kolejkach lotów. W klasie modeli F1B (modele z napędem gumowym) instruktor Leszek Kryszczuk oraz w klasie modeli F1Q (model z napędem elektrycznym) Kacper Hołuj.
86 Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających UKS „Jedynka” kończy tuż za podium na IV miejscu w punktacji generalnej. Pozostałe lokaty: I miejsce Gliwice II miejsce Białystok i III miejsce Suwałki.  więcej